Валенсия победи с класическото 3:0 Рома в контрола, играна на "Местая". Проверката беше официално представяне на испанския тим преди старта на сезона в Примера дивисион.

Избраниците на Унай Емери надиграха тези на Луис Енрике и заслужено се поздравиха с успеха.

Вивиани си вкара автогол в 21-ата минута, а в 36-ата Роберто Солдадо завърши мълниеносна контраатака на домакините с точен удар, при който Богдан Лобонт нямаше как да реагира - 2:0. Крайното 3:0 оформи младокът Пако Алксасер в 83-ата минута. Талантът беше един от героите за Испания на европейското първенство за юноши до 19 години, завършило с титла на "Ла Фурия".

Валенсия стартира сезона в Примера дивисион с гостуване на Осасуна. Мачът от 1-ия кръг е на 20 август (събота) от 23:00 часа. На 28-и пък Рома играе първия си мач от новия шампионат в Серия "А" - гостуване на Болоня.