Аугсбург загуби у дома от Байерн с 0:2 в четвъртфинален сблъсък от турнира за Купата на Германия и отпадна от надпреварата. Гостите поведоха още в 4-ата минута, когато Рафиня даде страхотен пас към Манджукич, който продължи към Ариен Робен и холандецът се разписа за 0:1 след солова акция. В 16-ата минута обаче Робен се контузи след сблъсък с вратаря на домакините Хитц и бе заменен принудително от Томас Мюлер. Играчите на Хосеп Гуардиола продължиха да доминират, но стигнаха до втори гол на спокойствието чак в 71-ата минута, когато Жером Боатенг центрира отляво и Мюлер изпревари съотборника си Манджукич, за да оформи крайното 0:2. Така грандът от Мюнхен се класира за следващата фаза.

Айнтрахт (Франкфурт) също продължи към четвъртфиналите, след като надви трудно у дома втородивизионния Зандхаузен с 3:2. Домакините поведоха с 2:0 след попадения на Хоселу (19, 49-дузпа). Гостите обаче изравниха след автогол в 64-ата минута на Себастиан Роде и попадение на Симон Тютинг (66). Все пак Айнтрахт стигна до победата след голове на чешкия нападател Вацлав Кадлец (72) и Хоселу (90), които класираха тима си за следващата фаза.