Байерн (Мюнхен) започна по перфектен начин новия сезон в Първа Бундеслига на Германия. Шампионите разгромиха Хамбургер с 5:0 в мач от 1-ия кръг и отново дадоха сериозна заявка за доминация в първенството.

Те имаха тотално надмощие над отстъпващия по класа съперник. В 27-ата минута Шаби Алонсо центрира от фаул и в наказателното поле и Мехди Бенатия засече топката с глава и рамо, преди да се озове зад гърба на вратаря на гостите Адлер за 1:0. Скоро след почивката отново ветеранът Алонсо центрира в пеналта, Остржолек надскочи Томас Мюлер, но „сервира” топката на дебнещия Левандовски. Полякът нямаше как да сбърка от чистото положение, възползва се от подаръка и покачи на 2:0.

В 69-ата минута Дъглас Коста догони топката около тъчлинията, напредна и с външен фалц изсипа пас пред вратата на Хамбургер. Мюлер засече с глава в мрежата – 3:0.

Само 4 минути по-късно немският национал овладя пас от Левандовски и се разписа за 4:0. Остана време и за Дъглас Коста да вкара гол. Бразилецът (87) се възползва от грешка на Остржолек и прониза безпомощния Адлер, фиксирайки крайното 5:0.

Байерн: Нойер, Бенатия, Боатенг, Алаба, Лам (72 - Тиаго Алкантара), Алонсо (56 –Рафиня), Видал, Дъглас Коста, Робен (65 - Гьотце), Мюлер, Левандовски

Хамбургер: Адлер, Джору, Спахич, Дикмайер, Остржолек, Юнг, Екдал (61 - Олич), Холтби, Грегорич, Шиплок (69 - Ласога), Иличевич (69 - Диас)

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 1 КРЪГ
14.08.15
21:30 ч.
Байерн – Хамбургер 5:0
1:0 Мехди Бенатия (27), 2:0 Роберт Левандовски (53), 3:0 Томас Мюлер (69), 4:0 Томас Мюлер (73), 5:0 Дъглас Коста (87)
16:30 ч.
Вердер – Шалке 04 (Евроспорт 2 България)
Байер (Леверкузен) – Хофенхайм
Баланс: 14 мача, 12 победи за Байер (Леверкузен), 1 равенства, 1 победа за Хофенхайм
15.08.15
19:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Борусия (Мьонхенгладбах) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 86 мача, 29 победи за Борусия (Дортмунд), 28 равенства, 29 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)
16.08.15
16:30 ч.
Волфсбург – Айнтрахт (Франкфурт) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 26 мача, 12 победи за Волфсбург, 10 равенства, 4 победи за Айнтрахт (Франкфурт)