Германският шампион Байерн победи Манчестър Юнайтед с 1:0 в приятелска среща на изпълнения до краен предел „Алианц Арена“. Това бе първи мач за новия треньор на баварците Нико Ковач пред феновете в Мюнхен. За „червените дяволи” пък срещата бе последна контрола преди старта на сезона в английската Висша лига. Те срещат Лестър в първия кръг идния петък.

Домакините започнаха с почти всичките си титуляри, като в предни позиции действаха Роберт Левандовски на върха на атаката и зад него Ариен Робен, Томас Мюлер и Серж Гнабри. Франк Рибери започна в средата на терена до Хави Мартинес и Тиаго Алкантара. В отбрана Ковач бе поставил Йошуа Кимих, Никлас Зюле, Матс Хумелс и Дейвид Алаба пред вратаря Мануел Нойер.

Гостите пристигнаха без Пол Погба и Ромелу Лукаку, а Неманя Матич бе на пейката. Капитан за тях бе чилиецът Алексис Санчес, а защитникът Виктор Линдельоф и нападателят Маркъс Рашфорд се завърнаха след дългата си почивка след световното първенство в Русия. Андреас Перейра, Андер Ерера и новото попълнение Фред действаха в халфовата линия

Баварците бяха по-активни през първата част, а „червените дяволи“ почти не атакуваха. Де Хеа се справяше с всеки удар на домакините. В 43-ата минута Рибери остана непокрит, но прати топката над вратата.

След почивката нещата не се промениха, но усилията на домакините бяха възнаградени. В 59-ата минута Тиаго Алкантара центрира от корнер, а Хави Мартинес скочи на близката греда и с глава прати топката в далечния ъгъл за 1:0. Следващото изгодно положение бе в 82-ата минута, когато новото попълнение на домакините Леон Горецка пропусна и прати топката от външната страна на мрежата.