Байер (Леверкузен) и Байерн не успяха да се победят и завършиха 1:1 в дербито от осмия кръг на германската Бундеслига. Тони Кроос (30) даде аванс за баварците, но в ответната атака Сидни Сам (31) изравни за „аспирините”. Точката се оказа по-ценна за гостите от Мюнхен, които изместиха от върха във временното класиране Борсия (Дортмунд), загубил по-рано днес с 0:2 при визитата си на Борусия (Мьонхенгладбах).

Байерн доминираше през целия мач на „БайАрена” в Леверкузен, но имаше твърде малка ефективност в завършващата фаза. „Аспирините” бяха съсредоточили действията си предимно в отбрана с цел спечелване на точката и в крайна сметка успяха да го направят.

В първия половин час пропуски на баварците направиха Джердан Шакири, Томас Мюлер, Франк Рибери, Бастиан Швайнщайгер и Тони Кроос, докато Леверкузен нито веднъж не застраши вратата на Мануел Нойер. Все пак в 31-ата минута Рибери финтира двама противникови футболисти и намери непокрития Тони Кроос, който не сгреши за 0:1.

Веднага след изпълнението на центъра обаче Леверкузен успя да изравни, след като Бендер центрира отдясно, Нойер спаси удар на противник, но прати топката право в краката на Сидни Сам, който на празна врата изравни с добавка за 1:1. До края на полувремето гостите продължиха да доминират, но не материализираха превъзходството си.

След почивката картината на терена не се промени кой знае с какво, след като гостите от Мюнхен продължиха да пропускат една след друга възможност, а домакините предимно се отбраняваха. Вратарят на „аспирините” Бернд Лено отрази удари на Рибери и Робен. В добавеното време домакините предотвратиха чист гол, след като бранител изчисти топката от голлинията.

След подялбата на точките Байерн има вече 20 в актива си и се изкачи на върха с една пред Борусия (Дортмунд). Леверкузен остава трети с 19 пункта и по-лоша голова разлика от вестфалци. Баварците нямат загуба от 33 кръга насам и са само на три мача от абсолютния рекорд на Хамбургер в Бундеслигата.

Шалке 04 – Аугсбург 4:1
0:1 Саша Мьолдерс (10), 1:1 Кевин-Принс Боатенг (16-дузпа), 2:1 Адам Салай (28), 3:1 Адам Салай (78) 4:1 Макс Майер (86)
05.10.13
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Борусия (Дортмунд) 2:0
1:0 Макс Крузе (82-дузпа), 2:0 Рафаел (87)
05.10.13
16:30 ч.
Щутгарт – Вердер 1:1
1:0 Мартин Харник (6), 1:1 Нилс Петерсен (37)
05.10.13
16:30 ч.
Волфсбург – Айнтрахт (Брауншвайг) 0:2
0:1 Карим Белараби (30), 0:2 Доминик Кумбела (86)
05.10.13
16:30 ч.
Майнц – Хофенхайм 2:2
0:1 Кевин Фоланд (14), 0:2 Роберто Фирмино (22), 1:2 Максим Чупо-Мотинг (82), 2:2 Николче Новески (90+3)
05.10.13
19:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Байерн 1:1
0:1 Тони Кроос (30), 1:1 Сидни Сам (31)
06.10.13
16:30 ч.
Нюрнберг – Хамбургер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 62 мача, 14 победи за Нюрнберг, 16 равенства, 32 победи за Хамбургер
06.10.13
18:30 ч.
Фрайбург – Айнтрахт (Франкфурт) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 20 мача, 8 победи за Фрайбург, 2 равенства, 10 победи за Айнтрахт (Франкфурт)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.