Байерн е шампион на Германия за рекорден 24-ти път! Баварците ликуваха на "Олимпиащадион" в Берлин, след като пометоха и Херта, побеждавайки с 3:1 след голове на Тони Кроос, Марио Гьотце и Франк Рибери. Успехът тази вечер устройваше Хосеп Гуардиола и играчите му, които го постигнаха и записаха пореден рекорд. Байерн е първият клуб в историята на германския футбол, подпечатал си толкова рано шампионската титла - още през март.

През миналата година грандът триумфира с трофея шест кръга преди края, а сега го направи с един кръг по-бързо. При това положение на баварците остават протоколни 7 мача от немското първенство. С днешната победа Байерн записа 52 мача в Бундеслигата без загуба, а успехът бе 19-ти пореден в шампионата. Баварците събраха 77 точки, а вторият Борусия (Дортмунд) изостава с цели 25. Тази вечер тимът на Юрген Клоп взе само точка от Шалке 04 - 0:0, и има 52 в актива си. Клубът от Гелзенкирхен пък е трети с 51.

Очаква се Салатиерата да бъде връчена на Байерн чак на 10 май - преди последния домакински двубой - срещу Щутгарт. Златният медал е първи за Пеп Гуардиола в Бундеслигата. Постижението е рекордно и за самия него, който печели четвърти трофей в петте си години като треньор. Преди да поеме Байерн, специалистът жънеше успехи начело на Барселона.

Иначе гостуването на Херта започна отлично за баварците, които набързо поведоха на "Олимпиащадион". Резултатът бе открит още в 6-ата минута от Тони Кроос, а в 14-ата Марио Гьотце удвои - 0:2. В 66-ата минута Херта все пак стигна до гол, който дойде от дузпа. От бялата точка се разписа голмайсторът на домакините Адриан Рамос, а крайното 3:1 за Байерн оформи Франк Рибери в 79-ата минута.

ХЕРТА - БАЙЕРН 1:3
0:1 Тони Кроос (6), 0:2 Марио Гьотце (14), 1:2 Aдриан Рамос (66-дузпа), 1:3 Франк Рибери (79)

байерн_1.jpgБАЙЕРН:1.Мануел Нойер, 21.Филип Лам, 13.Рафиня, 17.Жером Боатенг, 27.Давид Алаба, 4.Данте, 10.Ариен Робен (54-7.Франк Рибери), 31.Бастиан Швайнщайгер (64-6.Tиаго Алкантара), 39.Тони Кроос, 19.Марио Гьотце, 25.Томас Мюлер (54-9.Марио Манджукич)

Айнтрахт (Брауншвайг) - Майнц 3:1
1:0 Доми Кумбела (18), 1:1 Николай Мюлер (20), 2:1 Хавард Нилсен (45+3), 3:1 Доми Кумбела (77)
25.03.14
21:00 ч.
Борусия (Дортмунд) - Шалке 04 0:0
25.03.14
21:00 ч.
Вердер - Волфсбург 1:3
0:1 Бернар Маланда Адие (2), 0:2 Иван Перишич (10), 1:2 Себастиан Прьодъл (16), 1:3 Максимилиан Арнолд (80)