Байерн Мюнхен се класира за четвъртфиналите за купата на Германия, след като разби с 4:0 при гостуването си Айнтрахт Франкфурт. Много силен мач за баварците направи Мирослав Клозе, който отбеляза два гола в 14-ата и 19-ата минута. Томас Мюлер бе точен за 3:0 в 29-ата минута, а крайния резултат в срещата оформи Лука Тони в 52-ата минута.

Хофенхайм разгроми с 4:0 Кобленц като домакин. Всичките попадения в срещата паднаха през второто полувреме. Салихович се разписа в 50-ата минута за 1:0, а преднината на домакините удвои Ведад Ибишевич в 67-ата минута. Хофенхайм поведе с класическа преднина в 71-ата минута след попадението на Майкосуел, а крайното 4:0 оформи Компер в 90-ата минута./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, КУПА НА СТРАНАТА, 1/8-ФИНАЛИ
В сряда, 28 октомври

Мюнхен 1860 – Шалке 04 0:3
0:1 Рафиня (41), 0:2 Хауедес (48), 0:3 Хаудес (81)

Вердер – Кайзерслаутерн 3:0
1:0 Пасанен (28), 2:0 Боровски (39), 3:0 Оърл (76)

Хофенхайм – Кобленц 4:0
1:0 Салихович (50), 2:0 Ибишевич (67), 3:0 Майкосуел (71), 4:0 Компер (90)

Айнтрахт (Франкфурт) – Байерн 0:4
0:1 Клозе (14), 0:2 Клозе (19), 0:3 Мюлер (29), 0:4 Лука Тони (52)

От вторник, 27 октомври
Гройтер Фюрт – Щутгарт 1:0
1:0 Нериг (32)
Айнтрахт (Трир) – Кьолн 0:3
0:1 Новакович (25), 0:2 Мохамад (29), 0:3 Маниш (52)
Оснабрюк – Борусия (Дортмунд) 3:2
1:0 Барлета (37), 2:0 Барлета (42), 3:2 Шахин (55), 3:1 Зигерт (69), 3:2 Бариос (90+6)
Аугсбург – Дуисбург 5:0
1:0 Ларсен (45+1-автогол), 2:0 Турк (46), 3:0 Мьорле (55), 4:0 Торгеле (74), 5:0 Ндиенг (76)