Байерн Мюнхен победи Хамбургер ШФ с категоричното 3:0 к ато гост в дербито на 10-тия кръг в Бундеслигата. Баварците се възползваха от грешките на преследвачите си Шалке, Айнтрахт и Борусия Дортмунд. Байерн е лидер в класирането с 27 точки, на второ място е Шалке с 20, колкото има и третият Айнтрахт. На четвърта позиция с 16 точки е шампионът Борусия Дортмунд.

Байерн откри резултата в края на първото полувреме. Томас Мюлер спечели единоборство и с глава подаде към Кроос, той напредна отдясно и центрира перфектно за Швайнщайгер, а той с плонж с глава вкара за 1:0. Малко след подновяването на играта Рибери и Мюлер разиграха топката в наказателното поле, немецът опита да излъже вратаря Адлер и стигна с топката почти до аутлинията, откъдето от много малък ъгъл я вкара за 2:0. В 53-ата минута всякаква интрига приключи. Рибери се превърна в асистент за втори гол, след като изведе добре Кроос, който с мощен шут не остави никакви шансове на Адлер и оформи крайното 3:0./БЛИЦ