Байерн (Мюнхен) се върна на първото място в Бундеслигата, след като победи Шалке 04 в дербито на 29-ия кръг в германския шампионат. Баварците се наложиха с 2:1, въпреки че играха 50 минути с човек по-малко, след като за втори жълт картон бе изгонен Хамит Алтънтоп. Байерн остава на върха с точка повече от Шалке и на шест пред третия Байер (Леверкузен).

В 25-ата минута Франк Рибери получи топката от Бастиан Щвайнщайгер и с хубав удар от 11 метра не даде шанс на вратаря на "кралскосините" Мануел Нойер. Секунди след като играчите на Шалке подновиха играта от центъра, Рафиня изгуби топката и Хамит Алтънтоп изведе Ивица Олич срещу Нойер, но хърватинът предпочете да подаде към Томас Мюлер и младокът направи 2:0.

Възпитаниците на Феликс Магат реагираха като ужилени на ставащото на терена и още в 31-ата минута върнаха един гол. След центриране отляво на Рафиня Кевин Курани скочи най-високо и с 18-ия си гол за сезона направи 1:2. В 41-ата минута баварците останаха с човек по-малко, след като за втори жълт картон бе изгонен Алтънтоп.

Шалке продължи да владее повече топката през второто полувреме, но без да създава голови възможности, докато Байерн дебнеше на контраатаки. В последната минута на добавеното време и домакините от Шалке останаха с 10 души, след като за втори жълт картон бе изгонен централният защитник Марсело Бордон.

Германия, Бундеслига, 29 кръг
На 3 април (събота)

Шалке 04 – Байерн (Мюнхен) 1:2
0:1 Рибери (25), 0:2 Мюлер (26), 1:2 Курани (31)

Айнтрахт – Байер Леверкузен 3:2
1:0 Тебер (28-д), 1:1 Кислинг (33), 1:2 Кислинг (46), 2:2 Кайо (62), 3:2 Франц (89)

Борусия (Дортмунд) – Вердер 2:1
1:0 Гроскройц (9), 2:0 Суботич (22), 2:1 Хънт (65)

Фрайбург – Бохум 1:1
1:0 Сисе (18), 1:1 Дабровски (23)

Щутгарт – Борусия (Мьонхенгладбах) 2:1
0:1 Ройс (34), 1:1 Марика (66), 2:1 Кузманович (83)

19:30 часа Кьолн – Херта Евроспорт 2