Байерн (Мюнхен) е носителят на трофея "Алианц къп" за тази година. Баварците се справиха с Манчестър Сити с 2:1 във финала, след като получиха гол в 61-ата минута (Негредо). Отговорът не закъсня и Томас Мюлер изравни пет минути по-късно, за да дойде и победното попадение за 2:1 на Марио Манджукич четвърт час преди края. На полуфинала Байерн победи Сао Паwло с 2:0, а Сити се справи с Милан с 5:3.

БАЙЕРН (МЮНХЕН) - МАНЧЕСТЪР СИТИ 2:1
0:1 Негредо (61), 1:1 Мюлер (66-дузпа), 2:1 Манджукич (72)

БАЙЕРН: Нойер; Лам (89 - Вайзер), Х. Мартинес (75 - Боатенг), Данте (68 - Ван Буйтен), Алаба; Тиаго (57 - Шакири); Робен (57 - Манджукич), Кроос (59 - Рафиня), Швайнщайгер (65 - Кирххоф), Рибери; Мюлер Старши

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Пантилимон; Сабалета, Компани, Боята, Клиши; Фернандиньо, Г. Бари (46 - Туре); Милнър; Йоветич (47 - Х. Навас), Насри; Негредо (76 - Джеко)

Стадион: "Алианц Арена", Мюнхен
Жълт картон: Боята (Манчестър Сити)