ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА - ТУК!

Байерн (Мюнхен) продължава с "наказателната акция" в Бундеслигата. В баварското дерби от 16-ия кръг възпитаниците на Юп Ханйкес се наложиха с 2:0 при гостуването си на Аугсбург.

Резултата на "СГЛ-Арена" откри Томас Мюлер от дузпа малко преди почивката. Главният съдия Йохен Дреес посочи бялата точка, след като топката се удари в ръката на Санко при опит на Тони Кроос да центрира.

В 62-ата пък Марио Гомес, който се появи само две минути по-рано на мястото на адаша си Марио Манджукич, удвои. След подаване на Франк Рибери германският национал изпревари Санко и безпроблемно от дузпата вкара за 2:0. Резултат, който се запази до последния съдийски сигнал.

А с новите 3 точки баварците вече имат на върха 41 и дръпнаха на шампиона Борусия (Д) с цели 14. Аугсбург остава предпоследен с 8 т.

Днес първенецът на Бундеслигата за последните два сезона загуби изненадващо с 2:3 от Волфсбург пред собствена публика. Независимо че всичко започна отлично за тях, след като Ройс откри резултата още в 6-ата минута. В 35-ата обаче Шмелцер направи дузпа и беше изгонен. От бялата точка пък Диего отбеляза за 1:1. Малко преди почивката "вълците" се възползваха от численото си предимство и Налдо вкара за 2:1.

След час игра възможност за гол от бялата точка получиха и домакините след фаул на Кяер. Полският национал Якуб Блажчиковски беше точен за 2:2. Волфсбург обаче продължи да натиска и четвърт час преди последния съдийски сигнал Дост вкара за 3:2 и донесе победата на своя тим.

По този начин "вълците" вече са с актив от 19 точки на 14-ата позиция. Както казахме, Дортмунд изостава с цели 14 от Байерн и е трети с 27.

Борусия (Дортмунд) – Волфсбург 2:3
1:0 Рейс (6), 1:1 Диего (36-д), 1:2 Налдо (41), 2:2 Блажчиковски (61-д), 2:3 Дост (73)
08.12.12
16:30 ч.
Щутгарт – Шалке 04 3:1
1:0 Ибишевич (2), 1:1 Марика (12), 2:1 Ибишевич (38-д), 3:1 Ибишевич (61)
Айнтрахт (Франкфурт) – Вердер
Баланс: 84 мача, 29 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 17 равенства, 38 победи за Вердер
09.12.12
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Майнц (Евроспорт 2 България)
Баланс: 12 мача, 4 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 3 равенства, 5 победи за Майнц
09.12.12
18:30 ч.
Хановер – Байер (Леверкузен) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 26 мача, 4 победи за Хановер, 9 равенства, 13 победи за Байер (Леверкузен)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК