Европейският клубен шампион Байерн надигра категорично базилския гранд Сао Пауло, но го победи само с 2:0 във втория полуфинал от приятелския турнир „Ауди Къп”, провеждащ се на „Алианц Арена” в Мюнхен. Марио Манджукич (55) и юношата Мичел Вайзер (86) вкараха за победата на баварците, които ще спорят с Манчестър Сити за трофея. Вратарят Рожерио Сени пропусна в края дузпа за Сао Пауло, който ще играе в мача за третото място срещу Милан.

Хосеп Гуардиола пусна като титуляри за първи път Бастиан Швайнщайгер и Хави Мартинес от началото на лятната подготовка на баварците. За гостите от Сао Пауло пази легендарният бразилски вратар Рожерио Сени, който има реализирани 111 гола в 1077 мача за първенство. 40-годишният страж е в Сао Пауло от 1992 година и никога не е сменял клубната си принадлежност.

Баварците доминираха през първата част, но нямаха късмет в завършващата фаза. Сао Пауло не допусна гол до почивката най-вече заради добрите изяви на вратаря Рожерио Сени. Веднъж пък бранителят Рафаел Толой изчисти топката от голлинията. Робен и Рибери бяха най-активни за Байерн в предни позиции, а доста топки минаваха през капитана Филип Лам, използван от Гуардиола като халф в този мач.

След почивката картината на терена не се промени особено. Баварците все пак успяха да материализират превъзходството си, след като Ариен Робен центрира отдясно, бранителят Толой отклони топката и Марио Манджукич (55) вкара за 1:0. Байерн продължи да доминира, а нови пропуски направиха Томас Мюлер, Марио Манджукич и Давид Алаба. Гостите от Бразилия нито веднъж не застрашиха сериозно вратата на Мануел Нойер и напълно логично бяха победени.

В самия край 19-годишният юноша Мичел Вайзер (86) се разписа за 2:0, след като направи добавка на отклонила се от страничната греда топка след удар на Джердан Шакири. Две минути по-късно пък гостите получиха право да изпълнят дузпа, но вратарят им Рожерио Сени пропусна от бялата точка, след като ударът му бе отразен от Мануел Нойер.

Сао Пауло ще спори с Милан за третото място утре от 19:15 часа българско време, а финалът между Манчестър Сити и Байерн е от 21:30 часа.

Байерн – Сао Пауло 2:0
1:0 Марио Манджукич (55), 2:0 Мичел Вайзер (86)

Байерн: Нойер, Данте (63 - Ван Буйтен), Рафиня (90 - Шмитц), Лаам (72 - Вайзер), Алаба (90 - Хойбер), Мартинес (64 - Боатенг), Рибери (78 - Грийн), Робен (59 - Мюлер), Швайнщайгер (64 - Кирхоф), Кроос (67 - Шакири), Писаро (46 - Манджукич)

Сао Пауло: Рожерио Сени, Дъглас, Миранда (13 - Силва), Рейналдо, Толой (69 - Силва), Фабрисио (64 - Лукас), Кало (57 - Майкон), Уелингтон, Жадсон (54 - Адмилсон), Освалдо (46 - Гансо), Алойзио (77 - Силвиньо)