ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 3 - ТУК!

Манчестър Сити срази Милан с 5:3 в първия полуфинал на приятелския турнир "Ауди Къп" на "Алианц Арена" в Мюнхен. Всичките осем попадения паднаха през първата част, като "гражданите" поведоха с 5:0 и след това изпуснаха инициативата. "Росонерите" намалиха до 5:3 и дори можеха да изравнят до края на полувремето, но не успяха да го направят дори и след почивката.

Треньорът на Милан Масимилиано Алегри имаше много проблеми със състава си и не можеше да разчита на Мексес, Абате, Де Шильо, Сапата, Бонера, Монтоливо, Балотели, Пацини и Робиньо. Мениджърът на Сити Мануел Пелегрини пък имаше на разположение всичките си играчи.

Още в самото начало Давид Силва (3) се разписа за 1:0 след чудесно подаване на новото попълнение на „гражданите” Стеван Йоветич, привлечен това лято от Фиорентина. Сити продължи да доминира и Фернандиньо изведе Майка Ричардс (19) за 2:0. Амелия изби първият удар на бранителя, но нямаше какво да направи при добавката.

Йоветич се отличи с нова асистенция, за да може Александър Коларов (22) да направи преднината на английския тим класическа – 3:0. Головото шоу продължи с пълна сила и Един Джеко (33, 36) покачи на 5:0, разписвайки се на два пъти в рамките на три минути след центриране на Хесус Навас и асистенция на Яя Туре.

Последваха два гола на Стефан Ел Шаарави (37, 39), като при втория от тях имаше съмнения за засада. До края на полувремето Милан се отсрами и с още едно попадение, дело на Андреа Петаня (43) за 5:3. До края на полувремето "росонерите" можеха дори да изравнят, но Ел Шаарави и Петаня изпуснаха да се разпишат сами срещу вратаря Джо Харт.

След почивката в първите минути Насри пропусна изгодна възможност за гол, стреляйки в аут от малък ъгъл. Темпото на игра спадна, а Ел Шаарави и Кевин-Принс Боатенг не успяха да се разпишат за Милан.

В 79-ата минута изстрел на Негредо от границата на наказателното поле срещна напречната греда. До края на мача не се случи нищо интересно и резултатът остана непроменен.

Сити ще спори за трофея утре от 21:30 часа българско време срещу Байерн или Сао Пало, които играят по-късно днес. Милан пък ще играяе за 3-4 място със загубилия от другия полуфинал утре от 19:15 часа.

Манчестър Сити - Милан 5:3
1:0 Давид Силва (3), 2:0 Майка Ричардс (19), 3:0 Александър Коларов (22), 4:0 Един Джеко (32), 5:0 Един Джеко (36), 5:1 Стефан Ел Шаарави (37), 5:2 Стафан Ел Шаарави (39), 5:3 Андреа Петаня (43)

Манчестър Сити: Харт, Ричардс, Лескът, Гарсия, Коларов, Фернадиньо (45-Родуел), Туре Яя, Навас (46-Насри), Силва (64-Милнър), Йоветич (45-Негредо), Джеко (64-Бари)

Милан: Амелия (46-Габриел), Антонини, Кристиан Дзакардо, Вергара (74-Дидак), Кевин Констант (65-Емануелсон), Траоре (46-Ночерино), Найджъл Де Йонг (74-Кристанте), Съли Мунтари (65-Поли), Кевин-Принс Боатенг (79-Пинато), Стефан Ел Шаарави (65-К. Боатенг), Петаня (46-Нианг)