Байерн прекъста победната серия на Байер (Леверкузен), като двата тима направиха 1:1 в мач от 13 кръг на Бундеслигата. До този мач “аспирините” имаха 4 поредни успеха във всички турнири.

Марио Гомес даде аванс на баварците в 34-ата минута, когато на далечната греда получи топката от Бастиан Швайнщайгер, продължил центриране на Томас Мюлер.

Точно преди почивката Байер (Леверкузен) стигна до изравнителното попадение. Артуро Видал бе точен от дузпа в побавеното време на първата част. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Даниел Пранич срещу Сидни Сам.

Това е трето поредно равенство между Байер (Леверкузен) и Байерн. Със спечелената едва една точка “аспирините” отстъпиха второто място в класирането на Майнц и вече са на 9 точки зад лидера Борусия (Дортмунд). Байерн е осми с 20 точки, на 14 след водача в таблицата./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 13 КРЪГ
От 20 ноември (събота)
1:0 Кристоф Мецелдер (22), 2:0 Раул (45+2), 3:0 Раул (56), 4:0 Раул (71)

0:1 Борис Вукчевич (31), 0:2 Ведад Ибишевич (69), 0:3 Ведад Ибишевич (70), 0:4 Пениел Млапа (90)

1:0 Марко Ройс (53), 1:1 Андре Шюрле (64), 2:1 Марко Ройс (69), 2:2 Сами Алаги (76), 2:3 Сами Алаги (88)

1:0 Матс Хумелс (26-автогол), 1:1 Роберт Левандовски (75), 1:2 Менсур Муйджа (78-автогол)

1:0 Ларс Щиндъл (31), 1:1 Хьон-Мин Сон (40), 1:2 Хьон-Мин Сон (54), 2:2 Кристиан Шулц (59), 3:2 Майк Ханке (90+1)

0:1 Стивен Ривич (4), 0:2 Иво Иличевич (12), 0:3 Сърджан Лакич (33), 1:3 Роберт Мак (67)

Байер (Леверкузен) - Байерн 1:1
0:1 Марио Гомес (34), 1:1 Артуро Видал (45+2-дузпа)