Футболистите на Байерн (Мюнхен) вгорчиха рождения ден и официалния дебют на своя старши треньор Луис ван Гаал, след като баварците завършиха 1:1 като гости на Хофенхайм в мач от първия кръг на Първа Бундеслига. Гостите поведоха в 25-ата минута, когато Ивица Олич се възползва от грешка в отбраната на Хофенхайм и се разписа в мрежата на Хилдебранд.

Все пак Хофенхайм успя да изравни резултата още в 41-ата минута, когато бе точен Чинеду Обаси. През второто полувреме Ван Гаал се опита да промени развоя на мача с три смени, като пусна в игра Тимошчук, Мюлер и Браафхайд, но баварците така и не стигнаха до гол./БЛИЦ

Вердер - Айнтрахт (Франкфурт) 2:3
0:1 Аманатидис (7), 1:1 Йозил (13), 1:2 Аманатидис (42), 2:2 Саного (44), 2:3 Фенин (71)
Херта – Хановер 1:0
1:0 Качар (83)
Майнц 05 – Леверкузен 2:2
1:0 Хуугланд (6), 1:1 Дердийок (42), 1:2 Кислинг (44), 2:2 Гункел (82)
Хофенхайм – Байерн (Мюнхен) 1:1

От петък:
Волфсбург – Щутгарт 2:0

На 9 август (неделя) от 16:30 часа:
Бохум - Борусия Мьонхенгладбах
Баланс: 62 мача, 18 победи за Бохум, 20 равенства, 24 победи за Борусия Мьонхенгладбах

На 9 август (неделя) от 18:30 часа: