Германският шампион Байерн се развихри и размаза турския гранд Фенербахче с 6:1 във втория полуфинал на силния приятелски турнир Audi Cup в Мюнхен. Баварците ще срещнат на финала Тотнъм, който победи Реал (Мадрид) с 1:0 в първата среща от надпреварата.

Играчите на Нико Ковач доминираха напълно и поведоха с гол на Ренато Санчес (22) след пас на Роберт Левандовски. Леон Горецка (28) удвои аванса им след асистенция на Коман. До края на първата част Томас Мюлер (31, 44-дузпа) на два пъти и Кингсли Коман (40) направиха резултата 5:0.

След почивката Томас Мюлер (58) оформи своя хеттрик след пас на Никлас Зюлер, а немският нападател на „фенерите“ Макс Крузе (64) вкара почетния гол за тях след грешка на Горецка.

Байерн – Фенербахче 6:1
1:0 Ренато Санчес (22), 2:0 Леон Горецка (28), 3:0 Томас Мюлер (31), 4:0 Кингсли Коман (40), 5:0 Томас Мюлер (44-дузпа), 6:0 Томас Мюлер (58), 6:1 Макс Крузе (64)