Байерн размаза у дома Хановер с 5:0 в среща от 13-ия кръг на юбилейния 50-и сезон в германската Бундеслига.

Играчите на Юп Хайнкес не срещнаха никакви затруднения и още в 3-ата минута Швайнщайгер асистира на испанския национал Хави Мартинес, който вкара за 1:0. Баварците продължиха да контролират събитията и в 24-ата минита Лам подаде на Тони Кроос, който покачи на 2:0. Резултатът придоби класическо изражение в 37-ата минута, когато Томас Мюлер изведе Франк Рибери и французинът не сгреши за 3:0.

След почивката домакините намалиха оборотите, но въпреки това вкараха още две попадения във вратата на съперника. В 63-ата минута централният защитник Данте се разписа за 4:0 след пас на Тони Кроос, а четири минути по-късно влезлият като резерва Марио Гомес оформи крайното 5:0 с първия си гол за сезона. Нападателят дълго време лекуваше контузия, сега реализира след втората асистенция на Кроос в мача.

С този успех Байерн остава категорично на върха с 34 точки и с 8 аванс пред шампиона Дортмунд, а Хановер се смъкна на седма позиция със 17 пункта.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 13 КРЪГ
23.11.12
21:30 ч.
Фортуна (Дюселдорф) – Хамбургер 2:0
1:0 Роби Крузе (45), 2:0 Щефан Райзингер (63)
24.11.12
16:30 ч.
Байерн – Хановер 5:0
1:0 Хави Мартинес (3), 2:0 Тони Кроос (24), 3:0 Франк Рибери (37), 4:0 Данте (63), 5:0 Марио Гомес (67)
24.11.12
16:30 ч.
Шалке 04 – Айнтрахт (Франкфурт) 1:1
1:0 Клаас Ян Хунтелаар (11), 1:1 Щефан Хьогер (13)
24.11.12
16:30 ч.
Волфсбург – Вердер 1:1
0:1 Марко Арнаутович (35), 1:1 Бас Дост (64)
24.11.12
16:30 ч.
Майнц – Борусия (Дортмунд) 1:2
1:0 Марко Калиджури (4), 1:1 Марко Ройс (11), 1:2 Роберт Левандовски (43)
24.11.12
16:30 ч.
Гройтер Фюрт – Нюрнберг 0:0
Баланс: нямат играни мачове
25.11.12
16:30 ч.
Фрайбург – Щутгарт (Евроспорт 2 България)
Баланс: 26 мача, 9 победи за Фрайбург, 2 равенства, 15 победи за Щутгарт
25.11.12
18:30 ч.
Хофенхайм – Байер (Леверкузен) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 8 мача, 1 равенство, 7 победи за Байер (Леверкузен)
25.11.12
18:30 ч.
Аугсбург – Борусия (Мьонхенгладбах)
Баланс: 2 мача, 1 победа за Аугсбург, 1 равенство

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК