Байерн срази Монако с 4:2 в последната си контрола преди началото на новия сезон в Мюнхен. Треньорът на баварците Томас Тухел даде игрови минути на абсолютно всички футболисти в опит да избистри титулярния състав преди мача с РБ Лайпциг за Суперкупата на Германия тази събота от 21:45 часа българско време.

Монако влезе добре в мача и излезе напред в резултата половин час след първия съдийски сигнал, след като Такуми Минамино се разписа за 1:0. Секунди по-късно равенството беше възстановено от Конрад Лаймер, а до почивката домакините вкараха още две попадения чрез Джамал Мусиала и Серж Гнабри.

В 64-тата минута монегаските се върнаха в мача, намалявайки изоставането си. Те получиха правото да бият дузпа, която беше реализирана от Уисам Бен Йедер. Пет минути по-късно Лерой Сане оформи крайния резултат 4:2 в ползата на Байерн. Той се възползва от асистенция на Кингсли Коман.

На 13 август започва френската Лига 1, а първият съперник на Монако е Клермон.