Байерн (Мюнхен) разгроми Падерборн с 4:0 в мач от 5-ия кръг на германската Първа Бундеслига. По този начин тимът, воден от Пеп Гуардиола, свали новака от върха на таблицата. Падерборн е приятната изненада от началото на сезона и сюрпризира абсолютно всички специалисти с представянето си до момента. Лидер вече е Байерн с 11 точки, пред Хофенхайм и Майнц (9), новака (8) и др.

Още в 8-ата минута Марио Гьотце завърши с гол комбинация с участието на Робен и Томас Мюлер. Последваха пропуски на Алаба и Роберт Левандовски, а след четвърт час игра именно полякът се разписа за 2:0 от спорно положение за засада. В 24-ата минута Идир Уали излезе сам срещу стража на домакините Нойер, но стреля слабо право в ръцете му. След почивката домакините видимо свалиха темпото. В 78-ата минута Гьотце направи 3:0 след разбъркване в пеналта, а крайното 4:0 фиксира Мюлер след асистенция на Робен.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 5 КРЪГ
23.09.14
21:00 ч.
Байерн – Падерборн 4:0
1:0 Марио Гьотце (8), 2:0 Роберт Левандовски (14), 3:0 Марио Гьотце (78), 4:0 Томас Мюлер (85)
23.09.14
21:00 ч.
Хофенхайм – Фрайбург 3:3
0:1 Мике Франц (31), 0:2 Мике Франц (33), 1:2 Тарик Елионуси (44), 2:2 Себастиан Руди (63), 2:3 Владимир Дарида (75), 3:3 Яник Вестергаард (90+3)
23.09.14
21:00 ч.
Вердер - Шалке 04 0:3
0:1 Макс Майер (48), 0:2 Роман Нойщадер (51), 0:3 Транквило Барнета (85)
23.09.14
21:00 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) - Майнц 2:2
0:1 Йонас Хофман (41), 0:2 Шинуи Оказаки (44), 1:2 Александър Майер (45+1), 2:2 Харис Сеферович (82)