Байерн спечели дербито от 28-ия кръг на немската Първа Бундеслига. Баварците разгромиха Борусия (Дортмунд) с 4:1 и продължават похода си към поредната шампионска титла.

Те започнаха много силно и още до 10-ата минута вече водеха с 2:0. Франк Рибери откри в 4-ата минута, след като посрещна остро центириране на Филип Лам от дясното крило и от точката на дузпата реализира. После Роберт Левандовски покачи на 2:0. Полската голова машина изпълни отлично пряк свободен удар и направи безпомощен стража на гостите.

Все пак гостите се окопитиха и Рафаел намали в 20-ата минута - 2:1. Нападателят се разписа с плътен шут от 20-ина метра.

След почивката тоталната доминация на Байерн продължи. В 49-ата минута Ариен Робен опъна мрежата за 3:1 след феноменален рейд в свой стил и премерен изстрел с левачката покрай вратаря.  В 68-ата пък Левандовски реши всичко след точно изпълнена дузпа за 4:1.

Байерн е убедителен лидер във временното класиране с 68 точки, пред РБ Лайпциг с 58, Хофенхайм с 51 и Борусия Дортмунд с 50.