Австрия загуби домакинството си на Белгия с 0:2 в среща от квалификационна Група „А” за Евро 2012 в Полша и Украйна.

Мачът във Виена не започна никак добре за домакините, след като още в 6-ата минута вратарят Юрген Махо допусна груба грешка и не можа да се намеси както трябва при едно центриране на Дефур и Аксел Витсел с глава прати топката в мрежата за 0:1. До края на първото полувреме възпитаниците на Диди Константини опитаха всичко по силите си, за да стигнат до изравняване, но така и не успяха.

След почивката интригата в срещата тотално бе убита след нов гол на Аксел Витсел, оформил крайното 0:2 още в 50-ата минута. Австрийците не можаха да отговорят подобаващо и съвсем заслужено загубиха. Първият мач между тези тимове през есента в Брюксел бе далеч по-интересен, като след редица обрати и драми се бе стигнало до 4:4 и подялба на точките.

С победата си сега във Виена Белгия вече има актив от 7 точки. Толкова има и тимът на Австрия, който обаче заради по-добрата си голова разлика остава на второ място, което дава право на бараж за участие на Евро 2012. Лидер в групата е Германия с 12 точки. /БЛИЦ