Белгия постигна категорична победа у дома в мач от европейските квалификации. В среща от група „Б” „червените дяволи” смачкаха с 5:0 Кипър, а успехът ги прати пред своя днешен съперник в класирането. Белгия вече заема трето място с 8 точки, докато островитяните са с 6.
Маруан Фелайни се отчете с два гола, а по един добавиха Еден Азар, Кристиан Бентеке и Миши Батшуай.

Белгия поведе в резултата в 21-та минута, когато Фелайни бе най-съобразителен при едно разбъркване в полето на Кипър. Малко по-късно Бентеке засече с глава центриране на Азар и удвои резултата.

През второто полувреме в рамките на две минути Фелайни и Азар вкараха по един гол и решиха изхода на двубоя. До края остана време и за Батшуай, който се разписа след пас на Наинголан.

В другия мач от групата Босна и Херцеговина постигна класически успех като гост на Андора. Звездата на тима Един Джеко вкара и трите гола. Той бе точен в 13-та, 49-та и 62-та минута. Босна събра 5 точки и заема предпоследното пето място на точка зад Кипър.