Бенфика победи Порто с 2:0 в дербито на 15-ия кръг на португалското първенство. На домакините сякаш помогна отгоре и легендата Еузебио. Преди първия съдийски сигнал имаше минута мълчание в памет на митичния футболист, който почина преди седмица. Това бе първият мач на Бенфика оттогава. 62 508 зрители, изпълнили стадион „Да Луш” в Лисабон видяха почти пълно надмощие от страна на “орлите”.

Родриго откри още в 13-ата минута след асистенция на Лазар Маркович. Точно преди почивката Порто можеше да изравни. Джаксън Мартинес стреля от много близко разстояние, но пропусна. 8 минути след подновяването на играта домакините удвоиха. Езекиел Гарай се възползва от разбъркване в пеналта и след корнер на Енцо Перес засече с глава под гредата за 2:0.

Порто довърши срещата с 10 души, след като Данило получи втори жълт картон в 74-ата минута. Бенфика вече е лидер във временното класиране с 36 точки, с 2 повече от втория Спортинг. Порто пък е трети с 33 т.