Манчестър Юнайтед победи с 5:2 Тотнъм в зрелищен мач от 34-ия кръг на Висшата лига. "Червените дяволи" стигнаха до крайния успех, след като до 57-ата минута изоставаха с 0:2.

Едно от попаденията във вратата на "шпорите" реализира Димитър Бербатов, който започна титуляр за домакините и остана на терена до последния съдийски сигнал. Митко не се бе разписвал за Юнайтед в шест поредни мача от всички надпревари. За последно той вкара на Нюкасъл при победата като гост с 2:1 в началото на март. Българинът вече има 9 попадения във Висшата лига и общо 14 с екипа на "червените дяволи".

С прибавените три точки Манчестър Юнайтед си върна лидерството в Англия. "Червените дяволи" вече имат 77 точки от 33 мача, докато Ливърпул е със 74 от 34 двубоя. Както е известно, по-рано днес "мърсисайдци" победиха с 3:1 като гост Хъл Сити и за няколко часа бяха лидери.

Срещата от 34-ия кръг на Висшата лига започна шокиращо за "червените дяволи", които до 32-ата минута пуснаха два гола във вратата си. В 20-ата минута гостите от Лондон поведоха на "Олд Трафорд" с попадение на Дарън Бент. Нападателят на "шпорите" реализира след грешка в защита на Неманя Видич и Рио Фърдинанд. В 32-ата минута Лука Модрич удвои преднината на гостите.

В 38-ата минута силен удар на Кристиано Роналдо от пряк свободен удар се спря в стената, след което топката отново попадна в португалеца, той стреля мигновено и затрудни максимално Аурелио Гомес, който с мъка изби в корнер.

В 56-ата минута "червените дяволи" получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на Гомес срещу Майкъл Карик. Наказателният удар бе подарък за домакините от съдията Хауърд Уеб, който видя фаул на вратаря на Тотнъм срещу Карик. Това накара "шпорите" бурно да протестират за отсъждането на рефера, който бе категоричен в решението си и посочи бялата точка. Кристиано Роналдо застана зад топката и не сгреши - 1:2.

Това попадение окрили "червените дяволи", които само за няколко минути набутаха още 3 гола във вратата на Тотнъм. В 67-ата Уейн Рууни изравни - 2:2. Атаката започна от Бербатов, който пусна към Карлос Тевес, той подаде на национала на Англия, за когото не бе проблем да накаже Гомес с премерен изстрел от границата на наказателното поле. Секунди след това Кристиано Роналдо направи 3:2 с глава от близко разстояние. За попадението му асистира Уейн Рууни, който центрира отляво.

За 4:2 се разписа Уейн Рууни, а 5:2 направи Димитър Бербатов. Първоначално Гомес спаси удара на българина от близко разстояние, но при добавката Митко реализира като отново не се зарадва след попадението си във вратата на "шпорите". Както е известно, той наказа Тотнън в края на януари за крайното 2:1, с което Манчестър Юнайтед елиминира бившия клуб на Бербо от ФА Къп.

В оставащите минути до края срещата се доиграваше, а публиката на Манчестър Юнайтед се забавляваше. Феновете аплодираха любимците си при всяко тяхно докосване на топката. /БЛИЦ

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ТОТНЪМ 5:2

0:1 Дарън Бент (20), 0:2 Лука Модрич (32), 1:2 Кристиано Роналдо (57-дузпа), 2:2 Уейн Рууни (67), 3:2 Кристиано Роналдо (68), 4:2 Уейн Рууни (71), 5:2 Димитър Бербатов (79)

Съставът на Манчестър Юнайтед: 1.Едвин ван дер Сар, 21.Рафаел Да Силва (70-22.О`Шей), 5.Рио Фърдинанд, 15.Неманя Видич, 3.Патрис Евра, 24.Дарън Флетчър (61-18.Пол Скоулс), 16.Майкъл Карик, 17.Нани (46-32.Карлос Тевес), 7.Кристиано Роналдо, 9.Димитър Бербатов, 10.Уейн Рууни