Лацио допусна шеста загуба за сезона, след като падна на „Олимпико” с 0:2 от Сасуоло в среща от 27-ия кръг на Серия „А”.

Първото полувреме протичаше вяло до последните му пет минути. Тогава бе отсъдена дузпа за Сасуоло, след като Маурицио подсече в наказателното поле противников играч. Зад топката застана Берарди и откри резултата – 0:1.

Лацио веднага имаше шанс да върне гола, след като Сергей Милинкович-Савич центрира към Марко Пароло в малкото наказателно поле. Ударът му с глава обаче профуча на сантиметри от дясната греда.

Сасуоло сломи домакините в 67-ата минута, отбелязвайки втори гол. Никола Сансоне хвърли прекрасен пас на дузпата към Грегори Дефрел, който стреля мощно и отбеляза за 0:2.

3 минути по-късно вратарят на гостите Андреа Консили направи фантастично спасяване, след удар с глава на Мирослав Клозе.

В 74-ата минута пък бе отменено попадение на Никола Сансоне от гостите, заради засада.

Сасуоло е на седмото място с 41. точки. Лацио е осми в класирането с 37.

Резултати, програма и класиране в Италия - ТУК !!!