Лацио надделя като домакин над Верона с 5:2 в първа среща от 25-ия кръг на Серия А.

Домакините излезнаха напред в резултата чак в чак в края на първото полувреме, в което и Верона имаше своите шансове да поведе.

В 45-ата минута Алесандро Матри бе изведен отляво срещу вратаря на гостите и мушна кълбото в десния му ъгъл за 1:0.

Лацио бързо затвърди преднината си, след като в 50-ата минута Стефано Маури получи сам срещу опразнената врата пас от Данило Каталди и не сбърка.

В 69-ата минута резултатът набъбна до 3:0, след като Матри намери Фелипе Андерсон, който от близко разстояние реализира.

Верона върна едно попадение три минути по-късно. Тогава Леандро Греко, от 23 метра, изстреля топовен изстрел от пряк свободен удар и не остави шансове за Федерико Маркети.

Гостите се върнаха в битката поне за точка, след като в 79-ата минута Лука Тони овладя пас от Вжолек в малкото наказателно поле и намали на 3:2.

Балде Кеита, три минути по-късно, ги отказа и направи резултата 4:2 с удар ог границите на наказателното поле, рикоширал в гредата.

В продължението на мача Лацио получи право да изпълни дузпа, която Антонио Кандрева реализира за крайното 5:2

Лацио е седми с 36 точки, докато Верона е на последното 20-то място с 15.

Резултати, програма и класиране в Италия - ТУК !!!