Направилият това лято трансфер от Литекс в Стяуа Крум Бибишков игра за румънския гранд при класическата победа с 3:0 над Мъдъруел. Срещата бе първа от третия квалификационен кръг на турнира Лига Европа.

Бибишков бе сред резервите на треньора Кристиано Бергоди, но се появи на смяна в 72-ата минута. Това бе първо негово участие в официален мач за Стяуа.

В 18-те минути до края на двубоя българинът значително раздвижи атаката на домакините, но така и не успя да отбележи гол във вратата на шотландците, въпреки че имаше възможност да го стори. Освен това, Крум бе повален за дузпа, но съдията Чакир от Турция не посмя да я отсъди.

До класическия успех Стяуа стигна с автогол на Стивън Крейгън (29 минута) и по едно попадение на Банел Николица (45+1) и Богдан Станку (61).

С убедителната победа Бибишков и компания на практика си гарантираха класиране в следващата фаза, обезсмисляйки реванша в Шотландия на 6 август. /БЛИЦ