РБ (Лайпциг) отнесе Херта с 4:1 насред Берлин в мач от 32-ия кръг на Първа Бундеслига. С този успех гостите си осигуриха място директно в групите на Шампионската лига, тъй като разликата с четвъртия Хофенхайм вече е 8 точки, а до края остават два кръга.

Новаците вече се нуждаят само от точка в последните си два двубоя, за да си гарантират сребърните медали за сметка на Борусия (Дортмунд).

„Биковете“ поведоха с гол на Тимо Вернер  в 11-ата минута. Отново той удвои в 54-ата минута след грешка на вратара на берлинчани Руне Йорщайн.

В 85-ата минута защитникът на РБ Рани Кедира - брат на Сами Кедира, си вкара автогол за 1:2, за да запази интригата в мача до последно. Дейви Зелке обаче реши всичко с двата си бързи гола (89,90).