Атлетик (Билбао) постигна втора победа от началото на новия сезон, след като се наложи с 2:0 при домакинството на Леванте от петия кръг на Ла Лига.

Първата част завърши без голове, като Икер Муниаин и Раул Гарсия бяха близо до попадения, но топката не влезе в мрежата. При удара на Гарсия гредата спаси Леванте.

Билбао поведе в резултата в 73-ата минута, когато Алехандро Беренгер се пребори със Серхио Постиго за топката, след което стреля покрай Руис Охеда, пращайки топката във вратата му. След само шест минути интригата бе убита с второ попадение. Йон Морсийо направи много добър пробив по левия фланг, след което центрира в наказателното поле на Леванте, а Иняки Уилямс отблизо не пропусна да вкара и да оформи крайното 2:0.

Атлетик Билбао има 6 точки, докато Леванте е с 3.