Шахтьор (Донецк) спечели вечното дерби на украинския футбол. Грандът се наложи над Динамо в Киев с 4:3 в мач от 18-ия кръг на първенството. След този успех "оранжевите" дръпнаха с 13 точки на своя опонент – 50 срещу 37 точки.

Бившият нападател ЦСКА (София) Жуниор Мораес откри за Динамо още в 1-ата минута, но в 3-ата съотборникът му Хачериди си вкара автогол и изравни – 1:1. Рибалка пак изведе динамовци напред в резултата в 30-ата минута и полувремето приключи 2:1. В 50-ата минута обаче Фред отново изравни, а в 58-ата Ферейра изведе Шахтьор с гол преднина – 2:3. Две минути по-късно Жуниор Мораес бе изгонен с директен червен картон и Динамо продължи с 10 души. Драмата на Хачериди продължи. Защитникът си заби втори автоголв мача, с който направи резултата 2:4 в 88-ата минута. Беседин отново намали във 2-ата минута на добавеното време. Малко по-късно заради втори жълт картон бе изгонен и втори играч на Динамо – Рибалкин.