Бившият отбор на Жозе Моуриньо Униао Лейрия излезе само с 8 играчи за домакинството си срещу Фейренсе и загуби през уикенда с 0:4 в мач от 28-ия кръг на португалската елитна Лига Сагреш.

Причината за куриозната ситуация е, че изпадналият в сериозна финансова криза клуб, който бе воден от Специалния през сезон 2001/02, бе напуснат от 16 играчи само ден преди срещата. Договорите на тези 16 футболисти разтрогнати заради неизплатени суми.

Ал Фусени Кейта е трябвало да вземе участие във въпросния мач, но преди началото откраднал куфар с пари и избягал по екип от стадиона. Петима от взелите участие 8 футболисти играят под наем в Униао Лейрия и заплатите им се плащат от други клубове. Шестима от играчите пък са легионери и само двама португалци.

Любопитното е, че наемниците и останалите трима играчи, които продължават да са собственост на клуба, не допуснаха гол цяло първо полувреме и в добавеното му време Мигел Педро (45+1) откри резултата. След почивката гостите вкараха още 3 безответни гола чрез Педро Кейрош (51), отново Мигел Педро (51) и Беди Бастиен (90).

След загубата си Униао Лейрия остана на последното 16-о място с 19 точки, докато Фейеренсе е точно над зоната на изпадащите и с 24 пункта заема 14-а позиция, а 15-ия Академика има 23 точки. До края на сезона в Португалия остават 2 кръга.