Българският национал Благой Георгиев игра силно и се отчете с асистенция, но Терек (Грозни) загуби с 1:2 като гост на Кубан (Краснодар). Мачът бе от осмия кръг на руската Премиер лига.

Кубан откри чрез спорна дузпа в 19-ата минута, когато точен бе Дачиан Варга. През второто полувреме ситуацията за Терек, който е воден от холандската легенда Рууд Гулит, се влоши и Сергей Омелянчук получи втори жълт картон.

Сергей Давидов реализира за 2:0 в 90-та минута. В добавеното време Благо попаде от центъра на терена към наказателното поле, Ерве Зенге засече и оформи крайното 1:2

След поражението Терек заема 11-а позиция с 8 точки, аКубан излезе начело в подреждането преди да са се изиграли всички двубои от кръга.