Благой Георгиев имаше кошмарна вечер и записа тежка загуба от бившите си съотборници в Терек, след като Амкар отстъпи с 0:4 при гостуването в Грозни. Мачът беше последен от програмата на първия кръг в руското първенство. И четиримата българи в състава на Славолюб Муслин започнаха титуляри днес, като трима от тях - Захари Сираков, Петър Занев и Георги Пеев, бяха заменени през втората част. Единствено Благой Георгиев изигра пълни 90 минути.

Всички голове за изразителната победа на Терек паднаха след почивката. Мачей Рибус реализира две попадения - в 64-ата и 88-ата минути, а между тези два гола се разписаха и Игор Лебеденко (76), и Жозе Маурисио (80). Така и последният мач от първи кръг в Русия затвърди тенденцията за висока резултатност, като в осемте двубоя бяха отбелязани общо 34 гола. Припомняме, че вчера Динамо (Москва) разби Ростов със 7:3, а на пейката за домакините беше Станислав Манолев.