Апоел Беер Шева записа четвърта поредна победа в израелското първенство. Йоан Стоянов и компания спечелиха с 4:2 срещу Макаби Бней Рейна в мач от 15-ия кръг. Българският национал не успя да се разпише, но се отчете с асистенция за първия гол, а след успеха Апоел е трети с 24 точки.

Домакините поведоха четвърт час след началото. Стоянов намери Еден Шамир. От чиста позиция халфът не пропусна да се разпише.

Половин час след началото отново той отбеляза и удвои преднината на Беер Шева. В 35-ата минута гостите намалиха изоставането си чрез Лоай Шалаф.

В началото на второто полувреме обаче нови два бързи гола на Апоел Беер Шева до голяма степен сложиха точката на спора. Точни бяха Елдер Лопес в 53-тата и Рой Гордана две минути по-късно.

В 86-ата минута Шломи Азулай оформи крайния резултат, вкарвайки втория гол на Макаби. В следващия кръг Апоел Беер Шева гостува на Апоел Тел Авив на 13 януари.