Двама български национали и отборите им записаха победи в 14-ия кръг на израелското първенство. Йоан Стоянов игра 63 минути за Апоел (Беер Шева) при гостуването на Апоел (Хадера), спечелено с 2:0. Попаденията отбелязаха Антонио Сефер в 50-ата минута и Ги Бадаш в 67-ата.

Йоан Стоянов, който реализира по един гол в предишните три мача на Апоел, този път не успя да се разпише.

Тимът от Беер Шева се изкачи на третото място в класирането. Отборът на Йоан Стоянов има 21 точки, с колкото е и четвъртият Апоел (Хайфа). Лидер с 34 точки е Макаби (Тел Авив) с 34 точки, следван от Макаби (Хайфа) с 26.

Макаби (Нетаня) също постигна трета поредна победа. Тимът на Пламен Гълъбов надви с 3:1 като гост Макаби (Бней Райна). Бившият защитник на ЦСКА игра цял мач.