Аполон се наложи с 3:1 срещу АЕЛ като домакин в дербито на Лимасол. Двубоят на стадион "Алфамега" бе от 1/8-финалите за Купата на Кипър.

Българският нападател Георги Минчев, който се присъедини към АЕЛ през януари от Локомотив (Пловдив), изигра пълни 90 минути и вкара гола за гостите.

39-годишният Матю Валбуена даде аванс на Аполон в 41-ата минута, а Педро Маркес удвои преднината за домакините след гол в последната минута от редовното време на срещата.

В четвъртата минута на добавеното време АЕЛ намали изоставането си след точно изпълнена дузпа от 28-годишния Минчев. Веднага обаче Аполон вкара трети гол чрез Маркес и спечели с 3:1, класирайки се на 1/4-финалите, където ще спори с АЕК (Ларнака).