Българският национал Николай Бодуров игра цял мач за Фулъм при домакинската победа над бившето величие Нотингам с 3:2 в среща от 27-ия кръг на английската Чемпиъншип.

Шотландецът Рос Маккормък (7, 18, 35) реализира хеттрик и даде комфортен аванс на Котиджърс след две асистенции на Уго Родайега и солова изява. В последните секунди на първата част Хенри Лансбъри (45) намали на 3:1.

След почивката отново Лансбъри (62) бе точен за гостите, завързвайки интригата при 3:2. Николай Бодуров и съотборниците му в отбрана обаче не се пропукаха повече и запазиха минималния аванс за победата на лондонския тим.

С успеха си Фулъм събра 34 точки и се изкачи с едно място до 14-ата позиция. Нотингам е 12-и със същия актив, но по-добра голова разлика. Лидер е Борнемут с 51 точки, следван от Мидълзбро и Ипсуич с по 50 точки, Дабри Каунти с 48, Брентфорд с 46 и Уотфорд с 44 на последната шеста позиция, даваща право на участие в плейофите за промоция във Висшата лига след края на редовния сезон.

Фулъм - Нотингам 3:2

1:0 Рос Маккормък (7), 2:0 Рос Маккормък (18), 3:0 Рос Маккормък (35), 3:1 Хенри Лансбъри (45+1), 3:2 Хенри Лансбъри (62)