Богаташкият Малага оглави класирането в Примера дивисион след труден домакински успех срещу Хетафе с 3:2. Срещата бе много интересна, като възпитаниците на Мануел Пелегрини губеха с 1:2 до 88-ата минута, но не се предадоха и стигнаха до впечатляващ обрат.

Първото полувреме бе скучно, но за сметка на това второто бе истински спектакъл. В 55-ата минута Педро Леон вкара за Хетафе с воле извън наказателното поле. В 64-ата минута обаче Рууд ван Нистелрой изравни с глава. В 76-ата минута гостите отново излязоха напред в резултата. Резервата Мику вкара отблизо с глава.

Така се стигна до 88-ата минута, когато Енцо Мареска се възползва от грешка в защитата на гостите и отново изравни за Малага. В добавеното време Жулио Баптища със задна ножица донесе победата на домакините.

Малага е излезе начело във временното класиране преди изиграването на останалите срещи от кръга.