Късен гол на резервата Ромариньо донесе равенство на Коринтианс в първия финал за Копа Либертадорес срещу Бока Хуниорс. Мачът на "Ла Бомбонера" завърши 1:1. Реваншът е на 5 юли.

Срещата започна с натиск на Бока, но удар на Скиави не намери целта. Последва силен шут на Паулиньо, спасен от Орион. Преди почивката контузия извади от игра Жорже Енрике от Коринтианс и на негово място се появи бившият нападател на Спортинг (Лисабон) Лиедсон.

В 73-ата минута Ронкалия взриви трибуните, откривайки резултата в полза на домакините. След центриране от корнер и разбъркване Каруцо отклони топката с глава, а Силва я насочи към вратата. В 85-ата минута Емерсон подаде великолепно на резервата Ромариньо и той простреля Орион за крайното 1:1.

Бока Хуниорс – Коринтианс 1:1
1:0 Ронкалия (73), 1:1 Ромариньо (85)