Бока Хуниорс спечели Купата на Аржентина след успех с 2:0 над Росарио Сентрал. И двата гола за "бокенсес" паднаха през второто полувреме, а техни автори станаха Николас Лодейро в 55-ата минута от дузпа и Андрес Чавес в 89-ата минута.

Срещата, играна в Кордоба, неше белязана от доста спорни съдийски решения. В началото на мача гол на Росарио бе отменен заради засада, а в 52-ата минута реферът отсъди дузпа в полза на Бока Хуниорс за нарушение срещу Джино Перуци, което обаче беше извън наказателното поле. Зад топката застана Лодейро, който бе безапелационен и откри резултата.

В 89-ата минута Чавес оформи крайното 2:0, но при попадението останаха сериозни съмнения за засада. В добавеното време защитникът на Росарио Хавиер Пинола получи втори жълт картон и беше изгонен.

Това е втори трофей за Бока, след като само преди три дни си осигури титлата един кръг преди края на първенството.