Бока Хуниорс спечели с 2:1 при гостуването си на Арсенал (Саранди) в среща от 3-ия кръг в Група 4 на турнира Копа Либертадорес.

Мачът започна лошо за гранда от Буенос Айрес, след като в 10-ата минута Клементе Родригес си вкара автогол и така домакините поведоха в резултата.

След това обаче за Бока се разписаха Пабло Моуче в 29-ата минута и Пабло Ледесма в 68-ата. Така селекцията на Хулио Сезар Фалкиони записа първия си успех в груповата фаза на турнира.

Начело в класирането е Флуминенсе, който се наложи с 1:0 над Самора (Венецуела) с гола на Андерсон в 58-ата минута. Бразилският тим вече е с 9 точки в актива си, Бока Хуниорс е с 4, Арсенал (Саранди) с 3 и Самора с 1.

Благодарение на успеха беше свалено напрежението върху Бока, който преди дни падна с 4:5 на собствен терен от намиращия се на последното място в местното първенство Индепендиенте.