Болоня и Лацио изпуснаха куп положения и мачът им от 16-ия кръг на Серия “А” завърши 0:0. Малобройните тифози на “Ренато Дал’Ара” не останаха хич доволни от видяното и изпратиха футболистите с освирквания към съблекалните.

Звездата на домакините Диаманти пропусна отличен шанс още в 5-ата минута, когато волето му премина покрай вратата. Лацио отвърна с опасен удар на Кандрева, спасен от стража Алиарди. За ремито повече могат да съжаляват домакините, защото играха от 86-ата минута с човек повече. Нападателят на “орлите” Либор Козак бе изгонен с втори жълт картон. Ветеранът Мирослав Клозе бе на пейката, защото не бе напълно възстановен от контузия и 23-годишният чех водеше атаката.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 16 КРЪГ
08.12.12
19:00 ч.
Аталанта – Парма 2:1
1:0 Херман Денис (4), 2:0 Федерико Пелузо (38), 2:1 Амаури (45)
08.12.12
21:45 ч.
Рома – Фиорентина 4:2
1:0 Леандро Кастан (7), 1:1 Факундо Ронкалия (14), 2:1 Франческо Тоти (18), 3:1 Франческо Тоти (45), 3:2 Мунир ел Хамдауи (47), 4:2 Пабло Освалдо (89)
09.12.12
16:00 ч.
Каляри – Киево 0:2
0:1 Алберто Палоски (67), 0:2 Сирил Теро (87)
Пескара – Дженоа 2:0
1:0 Елвис Абрускато (53), 2:0 Анте Вукушич (74)
09.12.12
16:00 ч.
Сиена – Катания 1:3
1:0 Алесандро Розина (10), 1:1 Лукас Кастро (50), 1:2 Гонсало Берхесио (67), 1:3 Гонсало Берхесио (82)
09.12.12
16:00 ч.
Торино – Милан 2:4
1:0 Марио Сантана (28), 1:1 Робиньо (40), 1:2 Антонио Ночерино (53), 1:3 Джампаоло Пацини (61), 1:4 Стефан Ел Шаарави (76), 2:4 Роландо Бианки (80)
09.12.12
21:45 ч.
Интер – Наполи 2:1
1:0 Фреди Гуарин (8), 2:0 Диего Милито (39), 2:1 Единсон Кавани (54)
10.12.12
20:00 ч.
Сампдория – Удинезе 0:2
0:1 Данило (17), 0:2 Антонио ди Натале (28)
10.12.12
22:00 ч.
Болоня – Лацио 0:0

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК