Болоня се завърна в Серия „А” след едногодишно изгнание. Тимът на треньора Делио Роси завърши наравно 1:1 с Пескара във втория плейоф за влизане в елита.

Регламентът предвижда точкуване като на мачове от турнир. След 0:0 в първата среща съперниците получиха по една точка. Пескара се нуждаеше от задължителна победа в реванша, защото при ново равенство отборът с по-добро класиране в Серия „Б”, т.е. Болоня, се класираше.

Болоня поведе в резултата в 37-ата минута с гол на Джанлука Сансоне. Малко след началото на втората част, Кристиан Паскуато изравни. В 65-ата минута домакини останаха с човек по-малко, след като Ибрахима Мбайе бе изгонен за втори жълт картон.

Преди Болоня визи за елита си осигуриха Карпи и Фрозиноне към елита, за които това ще бъде и дебютно участие.