Болоня срази Рома с 2:0 на своя "Ренато Дал'Ара" в мач от 16-ия кръг на италианската Серия "А" и след шестата си поредна домакинска победа във всички турнири се изкачи на четвъртото място във временното класиране.

Гостите бяха без контузения Пауло Дибала и наказаните Ромелу Лукаку и Никола Залевски, а домакините успяха да поведат в 37-ата минута, когато хърватинът Никола Моро се разписа след асистенция на Ндойе.

Четири минути след почивката Кристенсен от гостите си вкара автогол, а до края на мача те не успяха да запишат дори почетно попадение.

След успеха си играчите на Тиаго Мота вече са четвърти с 28 точки и една повече от шампиона Наполи и Фиорентина. Футболистите на Жозе Моуриньо пък отстъпиха на седмата позиция със спечелените от тях 25 точки до момента.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!