Милан победи Монца с 3:0 у дома в среща от 16-ия кръг на италианската Серия "А".

Оливие Жиру пропусна първата добра възможност в мача в третата минута, но една по-късно Тижани Райндерс откри след индивидуален пробив (1:0).

Алесандро Флоренци пропусна две две положения за Милан до 40-ата минута, а малко след това 18-годишният Ян-Карло Симич удвои за "росонерите" след пас на Рафаел Леао.

Андреа Колпани можеше да изравни за Монца в 61-ата минута, но Майк Менян спаси удара му.

В следващите минути Ноа Окафор пропусна на два пъти за Милан.

Монца поиска дузпа за нарушение в наказателното поле на съперника, но реферът реши, че няма основание за дузпа и потвърди решението си след ВАР.

Милан е на трето място в класирането с 32 точки на пет пред четвъртия Наполи. докато Монца е на 11-а позиция с 21.