Мартин Петров не попадна в стартовия състав на Болтън при домакинската победа с 2:0 над Чарлтън в мач от 22-ия кръг на Чемпиъншип. Българинът обаче се появи на терена в 63-ата минута на мястото на Лий, като заедно с него в игра влезе и Давид Нгог. Именно той отбеляза и двата гола за успеха на Уондърърс, а нашето момче видимо внесе смут в редиците на съперника.

Нападателят първо откри резултата в 74-ата минута, а шест по-късно се възползва от центриране от ъглов удар и удвои. Корнерът пък беше отсъден за намеса на вратаря Бен Хамър след мощен изстрел на Мартин Петров. В 90-ата стражът отново трябваше да се намесва при шут на крилото.

С победата Болтън измести Чарлтън от 13-ото място, който пък е 14-и. И двамата отбора са с по 29 точки, колкото още имат Блекбърн, Бърнли и Хъдърсфилд.