Болтън и Уигън ще преиграват своя 1/16-финал за ФА Къп, след като двата отбора завършиха 0:0 на “Рийбок Стейдиъм”. Българският национал Мартин Петров игра 62 минути и бе заменен от Роби Блейк.

Петров имаше два опасни удара към вратата на гостите. При първата възможност той стреля встрани, а при втората ситуация вратарят Майкъл Полит показа добра реакция. Йохан Елмандер също пропусна възможност за Болтън.

Вратарят на домакините Юси Яскелайнен също направи добър мач и записа важни спасявания. Той парира далечни удари на Жорди Гомес, а в края на мача спаси шут на Калъм Макманаман.

Елитният Бирмингам записа впечатляващ обрат за успеха си с 3:2 над Ковънтри. Гостите водеха с 2:0 до 25-ата минута след попадения на Марлън Кинг и Ричард Ууд. Дейвид Бенли върна един гол в 35-ата минута, а след почивката се разписаха Стюърт Парнаби и Кевин Филипс.

Радостин Кишишев не игра за Брайтън, който се класира на 1/8-финалите след успех с 1:0 като гост на Уотфорд. Точен за “чайките” бе Ашли Барнс в 16-ата минута./БЛИЦ

ФА КЪП - 1/16-ФИНАЛИ

От 29 януари (събота)
Евертън (I) - Челси (I) 1:1
1:0 Луи Саха (62), 1:1 Саломон Калу (75)

Суонзи (II) - Лейтън Ориент (III) 1:2
1:0 Джими Смит (35), 1:1 Седрик ван дер Гун (45), 1:2 Алан Тейт (88-дузпа)

Астън Вила (I) - Блекбърн (I) 3:1
1:0 Киърън Кларк (11), 1:1 Никола Калинич (18), 2:1 Робер Пирес (35), 3:1 Нейтън Делфунесо (42)

Бърнли (II) - Бъртън (IV) 3:2
1:0 Крис Ийгълс (39), 2:0 Крис Ийгълс (70), 2:1 Келвин Маконго (80), 3:1 Мартин Патерсън (90)

Бирмингам (I) - Ковънтри (II) 3:2
0:1 Марлън Кинг (11), 0:2 Ричард Ууд (26), 1:2 Дейвид Бентли (35), 2:2 Стюърт Парнаби (67), 3:2 Кевин Филипс (73)

Стивънидж (IV) - Рединг (II) 1:2
0:1 Микеле Лийджъртууд (23), 1:1 Дариус Чарлз (72), 1:2 Шейн Лонг (87)

Шефилд Уензди (III) - Херефорд (IV) 4:1
0:1 Стюърт Флийтууд (9), 1:1 Дарън Потър (15), 2:1 Клинтън Морисън (69-дузпа), 3:1 Джърмейн Джонсън (77), 4:1 Клинтън Морисън (79-дузпа)

На 29 януари (събота) от 19:15 часа
Саутхямптън (III) - Манчестър Юнайтед (I) (Диема)
Баланс: 14 мача, 1 победа за Саутхямптън, 5 равенства, 8 победи за Манчестър Юнайтед

На 30 януари (неделя) от 14:00 часа
Арсенал (I) - Хъдърсфийлд (III) (Нова Спорт)
Баланс: 2 мача, 2 победи за Арсенал

На 30 януари (неделя) от 15:00 часа

Уулвърхемптън (I) - Сток Сити (I)

Баланс: 7 мача, 6 победи за Уулвърхемптън, 1 равенство

На 30 януари (неделя) от 16:00 часа
Нотс Каунти (III) - Манчестър Сити (I) (Нова Спорт)
Баланс: 4 мача, 1 победа за Нотс Каунти, 1 равенство, 2 победи за Манчестър Сити

Уест Хям (I) - Нотингам (II)
Баланс: 4 мача, 3 победи за Уест Хям, 1 победа за Нотингам

На 30 януари (неделя) от 18:30 часа
Фулъм (I) - Тотнъм (I) (Диема)
Баланс: 7 мача, 5 победи за Тотнъм, 2 равенства

*Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за ФА Къп. При равенство следва преиграване. В скобите е посочена дивизията на съответния отбор.