Бордо спечели на свой терен срещу Тулуза с 2:0 в среща от 22-ия кръг на френската Лига 1 и регистрира пета поредна домакинска победа.

Още в 1-ата минута жирондинци откриха резултата в своя полза, след като бразилският нападател Жусие Ферейра се разписа за 1:0. И след гола домакините продължиха да са по-активни, а в 40-ата минута халфът Людовик Обраняк удвои преднината им – 2:0. Три минути по-късно Тулуза остана с човек по-малко на терена, след като Муса Сисоко си изкара втори жълт и съответно червен картон. След почивката с човек повече на терена Бордо намали оборотите и не отбеляза ново попадение за по-убедителен успех.

С победата си Бордо събра 30 точки, но остана на девето място във временното класиране, докато Тулуза остана на седма позиция с 34 пункта.