Основните кандидати за титлата във френската Лига 1 този сезон ПСЖ и Монпелие записаха очаквани домакински победи съответно срещу Евиан с 3:1 и Брест с 1:0 в срещи от 22-ия кръг.

Звездната селекция на ПСЖ губеше от Евиан след първото полувремето, в последната минута на което гостите от Евиан поведоха с гол на Седрик Камбон за 0:1. След почивката обаче възпитаниците на Карло Анчеслоти стигнаха до пълен обрат с голове на Нене (47 и 79-дузпа) за 2:1, а Кевин Гамейро оформи крайното 3:1 минута преди края. С успеха си ПСЖ остана на върха с 49 точки, докато Евиан се смъкна на 13-а позиция с 23 пункта.

Монпелие пък се наложи минимално над Брест с 1:0, като единственият гол отбеляза Джефри Демис в 41-ата минута на срещата. След победата си Монпелие остава основен преследвач на лидера ПСЖ и е на второ място с 46 точки, а Брест запазва 11-ата си позиция с 24 пункта.