Борнемут записа историческа първа победа в английския елит, след като спечели драматично с 4:3 при визитата си на Уест Хям в Лондон в среща от третия кръг на Висшата лига.

В герой за успеха на „черешките” се превърна нападателят Калъм Уилсън (11, 28, 79), реализирал хеттрик, като за първото му попадение асистенцията бе на Симон Франсис. След първите два гола на Уилсън „чуковете” успяха да изравнят след попадение на Марк Нобъл (48-дузпа) и сенегалеца Шейк Кояте (53).

Халфът Марк Пуг (66) отново изведе гостите напред в резултата преди третия гол на Уилямс, а малиецът Модибо Майга (82) от домакините върна интригата в заключителните минути. Малко преди това в 79-ата минута обаче Дженкинсън бе получил директен червен картон и с човек по-малко на „чуковете” им бе трудно да търсят ново изравняване за спечелване поне на точка.

След успеха си Борнемут излезе на десето място във временното класиране с 3 точки. Уест Хям е на девета позиция също с 3 точки, но по-добра голова разлика.

Кристъл Палас - Астън Вила 2:1
1:0 Скот Дан (71), 1:1 Пепе Соаре (77-авт.), 2:1 Бакари Сако (88)
22.08.15
17:00 ч.
Уест Хям - Борнемут 3:4
0:2 Калъм Уилсън (11, 24), 1:2 Марк Нобъл (48-дузпа), 2:2 Шейху Кояте (53), 2:3 Марк Пуг (66), 2:4 Калъм Уилсън (79), 3:4 Мадибо Майга (82)
22.08.15
17:00 ч.
Норич - Сток Сити 1:1
0:1 Маме Диуф (11), 1:1 Ръсел Мартин (28)
22.08.15
17:00 ч.
Съндърланд - Суонзи 1:1
0:1 Батефимби Гомис (45), 1:1 Джърмейн Дефоу (62)
Евертън - Манчестър Сити (Диема Спорт)
Баланс: 162 мача, 60 победи за Евертън, 41 равенства, 61 победи за Манчестър Сити